Пластична хірургія
Абдомінопластика
Абдомінопластика – пластична операція, спрямована на видалення зайвої шкіри з області живота і ушивання розтягнутих під час вагітності м’язів. Така операція показана в 2 випадках:
- Наявність обвислій шкіри в області живота після схуднення або пологів.
- Наявність диастола прямих м’язів живота. Дану операцію можна поєднувати з ліпосакції попереку.
У перших двох випадках здійснюється для косметичних цілей, а в третьому для медичних і показана обов’язково. Ступінь корекції фігури після хірургічного втручання в кожному окремому випадку може відрізнятися. Тільки кваліфікований хірург може порекомендувати скільки зайвої шкіри і жирової тканини допустимо прибрати і як ще можна підкоригувати фігуру.
Результатом абдоминопластики стане більш підтягнутий і красивий живіт і скоригована фігура. Але щоб утримати результати необхідно буде дотримуватися здорового харчування і займатися спортом. В іншому випадку шкіра знову може розтягнутися.
Результати операції:
-
Процедура забезпечить корекцію контурів фігури.
-
Зникнуть зайві жирові складки.
-
Повернеться тонус передньої черевної стінки.
-
Абдомінопластика подарує Вам гарний, рівний і привабливий животик. Його рельєф буде ідеальним, а про те, що на передній стінці живота у Вас коли-небудь були шрами або розтяжки Ви забудете назавжди.
- Наявність значних жирових відкладень в районі передньої черевної стінки
- Рубцова деформація живота
- Слабкість м'язів черевної стінки
- Поява грижі черевної стінки
- Велика кількість в'ялої шкіри на животі
- Діастаз прямих м'язів
- Вірусні захворювання в стадії загострення
- Органічні ураження нервової системи
- Кишкові порушення
- Захворювання серцево-судинної системи
- Порушення роботи органів дихання
- Цукровий діабет
- Вагітність
- Інфекційні захворювання шкірних покривів
Підготовка
За 4 тижні до операції необхідно кинути палити
За 2 тижні почати носити компресійний пояс
За 3 тижні потрібно здати аналізи, призначені лікарем
За 1-2 дні до операції постарайтеся виключити з раціону важку їжу і пийте більше рідини.
Увечері напередодні проводиться очисна клізма.
Пацієнт приходить до клініки, оформляє договір і оплачує всю вартість
Проводиться фотографування для порівняння результатів
Операція
Проводиться під наркозом або епідуральної анестезією
На початку операції хірург проводить розріз по лінії бікіні над областю лобка
При необхідності видалення великої ділянки шкіри операція проходить з перенесенням пупка
Потім хірург відокремлює шкіру стінки живота, отримуючи доступ до прямих м'язів
При абдомінопластиці вшиваються прямі м'язи, чим досягається ефект плоского живота
Надлишкова шкіра січуть, потім рана зашивається
В рану встановлюється трубчастий дренаж
Етапи операції
Пацієнтка перебуває в стаціонарі 1-2 доби
Шви знімають на 7-10 добу після операції
Пацієнт може повернутися на роботу через 2-4 тижні
До повного обсягу фізичної активності можна повернутися через 6 тижнів
Заборона на важкі фізичні навантаження на м'язи преса - до 3 місяців
Для формування правильного контуру живота ви носите спеціальний компресійний білизна протягом 6 тижнів
Абдомінопластика є однією з найбільш затребуваних операцій в комплексі заходів по корекції контурів тіла і зниження маси тіла.
Абдомінопластика виконується в 3 етапи:
- Підготовка. Так само як визначення обсягу шкіри і жиру, які потрібно і допустимо прибрати, розмітка оперується і введення в загальний наркоз.
- Безпосередньо операція. Хірург акуратно зробить розрізи в зазначених областях і видалить надлишки шкіри і жиру.
- Закінчення операції. Формування красивого животика, установка дренажів та зшивання залишилися тканин.
Затем последует довольно длительный период реабилитации. После обязательно нужно носить специальное поддерживающее белье и бандаж, которые снимаются только после укрепления и фиксации мышц в нужном положении. Бандаж нужно будет носить круглосуточно, так как после пластики живот постоянно нуждается в поддержке.
Друга неминуча труднощі – дренажі. Дренажі – це металеві трубки, які встановлюються хірургом після операції, щоб могла вільно витікати лімфатична рідина (серома). Світла рідина жовтуватого кольору буде неприємним супутником прооперованого людини перші 5-14 днів після операції залежно від індивідуальних особливостей організму, так що на цей час не слід планувати ніяких справ. Далі хірург видаляє дренажі, але легкий біль в області живота може ще не піти.
Болі і набряклості – незмінні супутники абдоминопластики. Перші дні прооперованого людині доведеться приймати знеболювальне, але через кілька днів після операції біль вщухне і можна буде обійтися без таблеток.
Ну, а саме довговічне і страшне наслідок операції – шрами. Шрами після абдомінопластики залишаються у людини на все життя. Однак сьогодні хірурги намагаються робити надрізи, що перетворюються в шрами, під лінією білизни. Хірург попросить вас одягнути білизну, яке звикли носити і приблизно відзначить де потрібно зробити надріз, щоб він згодом не заподіював вам дискомфорту при носінні відкритого одягу.
Перший час шрами будуть яскраво вираженими червонуватого відтінку і, можливо, заподіювати дискомфорт. Але з часом шрами потьмяніють, зміняться в кольорі і стануть ледь помітними. Час загоєння шрамів залежить від індивідуальних особливостей організму. Але в середньому вже через кілька місяців ви помітите помітне поліпшення, а через кілька років шрами зовсім потьмяніють.
Крім того, що заважають шрами можна буде потім прибрати хірургічним шляхом.
Інші види пластики живота
Крім абдоминопластики є й інші схожі види операцій:
- Мініабдомінопластіка – видалення зайвої шкіри з області нижньої частини живота без переміщення пупка. Часто застосовується коли у жінок, які не мають зайвої ваги і грижі пупка, є обвисла шкіра і розтяжки.
- Абдомінопластика і ліпопаскція – дві операції здійснюються за 1 раз для видалення зайвої шкіри і зайвої жирового прошарку з області живота.
Важливим для пацієнтів також є питання чи зможе хірург під час пластики повністю привести їх живіт в порядок. Не у всіх випадках. Абдомінопластика спрямована на видалення зайвої шкіри з нижньої області живота, за рахунок чого живіт підтягується. Також при наявності зайвої ваги у пацієнта хірург може зробити ліпосакцію. Але якщо у вас є розтяжки у верхній частині живота (області вище пупка), видалити їх можна буде тільки за допомогою окремої операції через якийсь час.
У людей з високим ступенем ожиріння максимально зменшиться до 5 кілограм в області живота. Але хірурги обов’язково радять після пластики живота вжити заходів для схуднення і відзначаються, що операція надихає людей на це.
Але існують і протипоказання. До них відносяться будь-які вірусні або інфекційні захворювання. У період хвороб краще не робити пластичних операцій, щоб уникнути ускладнень.
Також існує думка, що жінці, яка хоче ще народити дитину, абдомінопластика протипоказана. Сьогодні в практик хірургів зустрічаються випадки коли після пластики жінки нормально виношували і народжували здорових дітей. Але в перший час після операції вагітність протипоказана.