//

Ендоскопічна підтяжка чола

Ендоскопічна підтяжка чола – пластична операція, в результаті якої відбувається розгладження горизонтальних зморшок чола, усунення “гусячих лапок” в зовнішніх кутах очей, розгладжування поздовжніх зморшок на переніссі, а також підтяжка опущених куточків очей і опустилися брів. Дуже часто “ендолоб” (ендоскопічну підтяжку чола) поєднують з підтяжкою середньої 1/3 особи, що підсилює і пролонгує омолоджуючий ефект. За своєю суттю ендоскопічна підтяжка чола схожа з підтяжкою особи, але служить для корекції вікових змін і анатомічних особливостей верхньої третини особи. Найчастіше, “ендолоб” є окремим етапом при так званій “кругової” підтяжки обличчя – операції, що зачіпає всі три “поверхи” мягкотканних структур особи.

Основною перевагою ендоскопічної техніки підтяжки лоба є її малоінвазивної (мала травматичність), що безпосередньо впливає на відновний період (він мінімальний), і на камуфляж післяопераційних рубців. При цій оперативної техніки робиться 3-4 невеликих розрізу (1см) в волосистої частини голови, які в наслідку зовсім непомітні (зі збереженням волосяних цибулин у запобігання утворення залисин).

Операція дуже ефективна, результат омолодження тривалий, в деяких випадках вдається уникнути додаткового етапу в вигляді верхньої блефаропластики (або відстрочити її), за рахунок підтяжки області брів.

Results Photos

Результати операції:

 • Прибрати або значно зменшити горизонтально розташовані зморшки в області чола.

 • Прибрати звисають, «похмурі» брови, і усунути вертикальні складки між бровами, тобто в області перенісся.

 • Підтягнути і вирівняти брови, які нависають над очима і старять вид особи.

 • Отримати ефект відкритих очей

Час операції
1-2 години
Наркоз
Загальний
Стаціонар
1 день
Реабілітація
5 - 10 днів
Результат
Лоб без зморшок з ефектом верхньої блефаропластики
Підготовка до операції
 • Низько опущені брови
 • Горизонтальні зморшки чола
 • Вертикальні зморшки міжбровних області
 • Зморшки в області зовнішніх кутів очей (гусячі лапки)
 • Надлишкова шкіра в області верхніх повік
 • Захворювання серцево-судинної системи
 • Вугровий висип
 • Цукровий діабет
 • Порушення згортання крові
 • Важкі захворювання внутрішніх органів
 • Вірусні захворювання в стадії загострення
 • Онкологічні захворювання
Операція

Підготовка

 • За 3 тижні до операції необхідно здати аналізи, які призначаються лікарем

 • Хірург вивчає особливості особи пацієнта (структуру лицьових м'язів, кісткову структуру, симетрію брів)

 • За добу до операції є тільки легку їжу

 • Пацієнт приходить до клініки, оформляє договір і оплачує операцію

 • Проводиться фотографування для порівняння результатів

Операція

 • Загальна, місцева анестезія

 • Під час операції виробляються невеликі 3 - 4 розрізу в волосистої частини голови і введення ендоскопа, відшарування, переміщення і фіксація тканин

 • Далі - накладення на шкіру саморассасивающіеся шва, асептичної і компресійної пов'язок

Етапи операції

 • На роботу пацієнт може повертатися через 7 днів

 • Активні заняття можна відновлювати після 3 тижнів або пізніше

 • Результат операції оцінюється через 2-3 місяці

Patients feedback

*The result depends on the individual of the patient

Frequently Asked Questions
Ендоскопічна підтяжка чола - малотравматичная естетична операція, яка не вимагає тривалого перебування в палаті. З огляду на цей факт, багато клінік виписують своїх пацієнтів в день операції. Робити це вкрай небажано, оскільки після операції пацієнт повинен перебувати під наглядом фахівців. У домашніх умовах в разі необхідності надати йому кваліфіковану допомогу навряд чи зможуть. Як правило, на другий день після ендоскопічної підтяжки лоба пацієнт відправляється додому. Термін перебування в клініці може бути продовжений, якщо під час планового післяопераційного огляду фахівець зазначив відхилення від норм реабілітації. У таких випадках хірург робить ряд рекреаційних заходів, спрямованих на стабілізацію становища. Якщо мова йде про регіональні пацієнтах, то тривалість їх перебування в клініці може бути продовжена в зв'язку з тим, що переїзд на настільки ранніх термінах може вкрай несприятливо позначитися на пацієнта. В дорозі, як і вдома, кваліфіковану допомогу в разі виникнення необхідності навряд чи хто надасть.
З віком зовнішні куточки брів опускаються, що надає особі похмуре вираження і додає з лишком рочків. Виправити цей естетичний недолік можна. В естетичній медицині існує кілька способів підняти куточки брів - ендоскопічна підтяжка чола і брів, скроневий ліфтинг і ін'єкції ботокса. Змінити становище бровние дуг можна за допомогою ендоскопічної підтяжки лоба і брів. Операція проводиться через невеликі розрізи, приховані в волосистої частини голови. Через ці розрізи фахівець мобілізує тканини, підтягує їх і фіксує в більш високому положенні. Слід враховувати той факт, що під час цієї операції змінюється положення не стільки кінчиків, скільки всій бровной дуги. Більш виражений результат підняття куточків брови спостерігається при скроневій лифтинге. Він дозволяє «відкрити» зовнішні краї повік за рахунок підйому кінчика брів.
Професійно виконана операція ендоскопічного ліфтингу чола і підтяжки брів зберігає чудовий результат протягом 10-15 років, протягом яких пацієнт виглядає значно молодшою за свій вік.
Video materials
Пластический хирург Патлажан Г.И.
Советы Доктора Патлажана Операции Летом
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Кокетливі виразні брови і ідеально гладкий лоб – що може краще, ніж вони, свідчити про молодість? Саме ці частини обличчя, а також орбітальна область очей, є найбільш уразливими – перші вікові зміни виникають саме в цій частині особи.
Єдиним методом з доведеною ефективністю, що дозволяє надовго забути про зморшки, є ендоскопічна підтяжка верхньої третини особи, яка може виконуватися комплексно або бути спрямованою на корекцію м’язів чола або брів.

Суть і переваги підтяжки лоба і брів

Ендоскопічна підтяжка – це малоінвазивний метод омолодження, що характеризується вираженим ефектом і мінімальною травматичністю, після процедури не залишається шрамів і рубців, що також має важливе значення. Хід операції відстежується за допомогою мікрокамери – вона дозволяє хірургові бачити всі м’язи, судини і нервові закінчення, що в десятки разів підвищує точність маніпуляцій і гарантує вплив тільки на ті області, які дійсно цього потребують.

Надрізи виконуються в малопомітних місцях – частіше за все, в волосистої ділянки голови, при цьому їх розмір мінімальний, після процедури залишаються ледь помітні точки, які з часом практично повністю пропадають.

Підтяжка чола полягає в корекції і фіксації певних м’язів в лобової і скроневої областях голови, що сприяє розгладженню шкіри чола і орбітальної зони. Підтяжка брів має на увазі фіксацію м’язів тільки в скроневій області – таким чином можна скорегувати форму брів, додати погляду свіжість.

Помилково вважати, що до підтяжки звертаються в більшій мірі люди у віці. При малої травматичності і короткому реабілітаційному періоді вона є також ефективним методом моделювання зовнішності і корекції контурів особи, особливо, якщо від природи верхню повіку сильно опущено, спостерігається виражена асиметрія в пропорціях, спровокована птозом тканин або перенесеними захворюваннями.

За допомогою підтяжки лоба, можна виправити низьке розташування брів і позбутися від:

 • вікового птозу тканин;
 • зморшок в області перенісся і середній частині чола;
 • в’ялості шкіри в області скронь;
 • опущення зовнішніх куточків очей;
 • мімічних променеподібних зморшок в орбітальній області.

Методи підтяжки верхньої третини особи

Щадні, малоінвазивні методи омолодження стають все більш популярними і затребуваними завдяки ряду істотних переваг перед класичної підтяжкою, яка зачіпає не тільки шкіру, але і практично всі групи тканин, тим самим провокуючи зміна зовнішності. Сучасні методики ліфтингу спрямовані на якісне усунення перших ознак старіння і незначних недосконалостей шляхом мінімальної кількості маніпуляцій.

Что касается эндоскопического лифтинга, практикуют две его разновидности:

 • классіческій фронтліфтінг;
 • ліфтинг з використанням ендотінов.

Ендоскопічний фронтліфтінг – універсальна процедура, яка може бути рекомендована практично всім пацієнтам, виняток становлять випадки вираженого птозу, істотна глибина зморшок і високий лоб. Суть операції проста, а сама процедура триває не більше 4-х годин – за допомогою ендоскопа хірург визначає місця розташування ключової групи м’язів, здійснює невеликі надрізи, підтягує і фіксує тканини.

Ліфтинг, що має на увазі використання ендотінов, також користується великою популярністю – тривалість операції становить від 30 до 60 хвилин. Під час втручання хірург крізь невеликі розрізи встановлює дуже тонкі пластини, які в середньому через 5-7 місяців повністю розсмоктуються і виводяться з організму природним шляхом, при цьому на місці ендотінов формуються колагенові волокна, що володіють ефектом ліфтингу. Дана процедура повністю безпечна – препарат відрізняється антиалергенні, а методика проведення операції гарантує мінімальну травматичність, до того ж реабілітаційний період є дуже коротким.

Обидва методи підтяжки верхньої третини особи успішно практикуються в Patlazhan Clinic – ці операції є досить простими з точки зору виконання і гарантують тривалий ефект омолодження. Найбільш цікавий для потенційних клієнтів питання в контексті таких операцій, як підтяжка чола і брів. Сучасні технології та новітні методики, які застосовуються провідними пластичними хірургами, дозволяють зробити ці маніпуляції доступними широкому колу населення. Ціна, незважаючи на існуючий прейскурант, варіативна і залежить від ступеня і глибини втручання, а також методики її проведення – підтяжки тканин або імплантації ендотінов, в кожному випадку рішення приймається індивідуально.


Наверх
Пластична хірургія в Києві, Одесі, Дніпрі | Ціни на пластичні операції, відгуки
Пластична хірургія в Києві, Одесі, Дніпрі | Ціни на пластичні операції, відгуки