//

Гінекомастія (зменшення грудних залоз у чоловіків)

Гінекомастія – це патологічний стан, що характеризуються збільшенням молочних залоз у чоловіків. При істинної гінекомастії молочна залоза може збільшуватися в розмірах і ущільнитися. При цьому пацієнт відчуває болісне відчуття при тактильному контакті (навіть при легкому дотику). Також, буває помилкова гінекомастія, викликана надмірним відкладенням жирової тканини в області грудей. При істинної гінекомастії, крім хірургічної лікування потрібна корекція гормонального фону.
Гінекомастія піддається хірургічної корекції зі стійким, довічним ефектом. Корекцію можна проводити з 18 річного віку. Так як хірургічний доступ (розріз) проходить по межі ареоли, рубці після операції практично не помітні.

Results Photos

Результати операції:

 • Фізіологічний чоловічий профіль грудей

 • Профілактика ендокринної патології

 • Можливість носити обтягуючий одяг, що підкреслює чоловічий силует

 • Відновлення чоловічих пропорцій тіла

Час операції
1,5 - 2 години
Наркоз
Місцева, загальна анестезія.
Стаціонар
1 день
Реабілітація
14 днів
Результат
Красиві чоловічі груди
Підготовка до операції
 • Справжня або помилкова гінекомастія
 • естетичні показання
 • соціальні показання
 • Важкі соматичні стану
 • Цукровий діабет
 • Піогенні захворювання, в оперованої області
 • коагулопатії
 • психічні відхилення
Операція

Підготовка

 • За 2-3 тижні до операції необхідно здати аналізи, призначені лікарем

 • Виключити прийом препаратів, що впливають на згортання крові

 • Консультація (висновок) ендокринолога

 • УЗД грудних залоз

 • Рентгенографія області турецького сідла

 • Консультація з хірургом і мед.фотографірованіе

Операція

 • Операція проходить як під місцевою так і під загальною анестезією

 • Наноситися передопераційна розмітка

 • Через невеликий розріз віддаляється гландулярного тканину

 • Можливий додатковий етап - ліпосакція

 • Інтрадермально косметичний шов

 • Асептична пов'язка, еластичне бинтування

Етапи операції

 • Пацієнт знаходитися в стаціонарі 1 добу

 • Перев'язка на наступний день після операції

 • Обмеження фізичної активності 14-20 днів

 • Носіння компресійного білизни 30-45 днів

 • Шви знімаються на 7-9 добу

Patients feedback

*The result depends on the individual of the patient

Frequently Asked Questions
При тривало існуючій істинної гінекомастії підвищується ризик виникнення раку молочних залоз. У чоловіків не так часто зустрічається дане захворювання, але пацієнт з істинною гинекомастией входить в зону підвищеного ризику. Мастектомія є профілактикою онкології у чоловіків.
У осіб приймають стероїдні гормони (бодібілдерів), підвищений ризик виникнення гінекомастії, як відповідь на прийом гормону із зовні. У відповідь на прийом стероїдів виникає викид естрогенів, що в деяких випадках веде до виникнення гінекомастії. Без хірургічного втручання залоза не зможе повернуться до свого колишнього розміру.
З 18 років можна проводити хірургічну корекцію даного стану, так як гормональний фон вже дозволяє це зробити. Обов'язковою умовою є консультація ендокринолога і рентгенографія області турецького сідла.
Video materials
Пластический хирург Патлажан Г.И.
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Гінекомастія – це виключно чоловіча проблема, що виражається в збільшенні обсягу молочних залоз, викликаному гормональними порушеннями. Розрізняють два типу гінекомастії – фізіологічну, що виникає в певному віці і проходить, як правило, без лікування, і патологічну, що вимагає хірургічного втручання.

Причини виникнення та прояви фізіологічної гінекомастії

Виникнення фізіологічної гінекомастії є природним процесом, викликаним віковими змінами гормонального фону, що проявляються тимчасовим збільшенням об’єму грудей.
Найбільш поширеним таке явище вважається серед новонароджених хлопчиків – деякий набухання залоз проявляється під впливом материнських гормонів, які дитина отримала ще в утробі, в переважній більшості випадків прояву гінекомастії зникають самостійно протягом перших 2-4 тижнів життя малюка.

Наступне прояв може виникнути в період статевого дозрівання, що також пояснюється неконтрольованими сплесками гормональної активності. Найчастіше легке збільшення буває двостороннім, іноді супроводжується відчуттям слабо вираженого дискомфорту і виділеннями з сосків. Такий стан не повинно викликати занепокоєння, в переважній більшості випадків протягом 1-2 років набухання проходить самостійно і форма грудей приходить в норму.

Також прояви гінекомастії характерні для чоловіків похилого віку – природна зміна гормонального фону при досягненні віку 50-55 років провокує безболісне зміна форми грудних залоз і деяке збільшення в обсязі, прогресуюче в міру збільшення маси тіла.

Ознаки патологічної гінекомастії

З патологічної гинекомастией стикається велика кількість чоловіків молодого і середнього віку – збільшення залозистої маси в грудях викликано зниженням рівня тестостерону, до причин виникнення якого слід поставитися з належною серйозністю.

Як правило, збільшення грудей є двостороннім, проте приблизно 30% випадків характеризуються однобічною гинекомастией. Причинами виникнення цієї хвороби можуть бути як вроджені фактори (порушення синтезу чоловічих гормонів, синдром Клайнфельтера, відсутність 1-го або 2-х яєчок), так і придбані (перенесені інфекційні та запальні захворювання, наслідки травм, погіршення кровопостачання органів тазової області, онкологічні захворювання ).

Звернутися до медичної допомоги слід негайно, якщо структурні зміни в грудях супроводжуються болем, неприємними відчуттями, ущільненнями, якісними змінами стану шкіри або істотним збільшенням лімфовузлів в пахвових западинах.

Гінекомастія у чоловіків: лікування за допомогою операції

Лікування гінекомастії, його методи (медикаментозний або хірургічний) і тривалість, залежить від причин виникнення і ступеня прояву недуги. В пубертатному періоді рекомендується стежити за змінами форми грудей і прислухатися до відчуттів, якщо при відсутності вираженого лікування протягом 6-8 місяців не спостерігається позитивної динаміки, проблема усувається протягом короткого періоду часу відповідними препаратами – зверніть увагу, призначити курс лікування може тільки лікар.

При патологічних проявах кращий метод лікування таких захворювань, як гінекомастія, – операція. В ході втручання використовується метод редукционной маммопластики, спрямованої на зменшення об’єму грудей. Хірургічне втручання вважається крайнім заходом в процесі лікування і призначається в разі, якщо медикаментозне лікування не дало результату або процес збільшення грудей супроводжується рубцюванням.

Також слід приділити увагу такому поняттю, як помилкова гінекомастія, що виникає переважно у чоловіків, які страждають надмірною вагою і ожирінням. Внаслідок постійного збільшення маси тіла збільшується і об’єм грудей, проте її заповнення здійснюється жирової, а не залозистої тканиною, що не є суттєвою загрозою здоров’ю, але впливає на зовнішність. Видалення гинекомастии помилкового характеру – проста і безпечна операція, спрямована на підвищення рівня комфорту і якості життя пацієнтів.

Patlazhan Clinic спеціалізуються на всіх типах маммопластики, в тому числі і на видаленні. Ціна за операцію гинекомастии залежить від багатьох чинників – причин виникнення захворювання, ступеня збільшення грудей і тривалості перебігу хвороби, проте є доступною для широких мас населення. Ми рекомендуємо негайно звернутися до лікаря у разі, якщо ви підозрюєте наявність патологічних змін в області грудей, так як протягом гинекомастии може ускладнюватися іншими факторами, що неминуче призведе до більш серйозних наслідків.


Наверх
Пластична хірургія в Києві, Одесі, Дніпрі | Ціни на пластичні операції, відгуки
Пластична хірургія в Києві, Одесі, Дніпрі | Ціни на пластичні операції, відгуки