Пластична хірургія
Отопластика – пластика вух
Операція на вушних раковинах, спрямована на усунення їх вроджених деформацій і порушення розміру називається отопластика. Найчастіше вони виконуються при згорнутої деформації зовнішнього вуха, деформації мочок, і асиметрії. У тих випадках коли в результаті травми або природженому стані відсутня певна частина або вся вушна раковина, виконується операція по її відновленню – реконструкція.
При повній відсутності зовнішньої частини вуха, отопластику виконують в два-три етапи:
- Для відновлення хряща використовується ділянку реберного хряща;
- Для шкіри – шкіра завушній області або шкірний трансплантат з внутрішньої поверхні плеча.
Найчастішою деформацією, за статистикою звернень, є відстовбурчені вуха. Для їх усунення під час операції проводиться часткове видалення надлишків хрящової тканини і накладаються стягують шви з нерассасивающіеся шовного матеріалу. Рубець після пластики вух залишається косметичний і розташований він на задній поверхні вушної раковини.
Результати операції:
-
Вухо правильної форми і притиснуте до голови;
-
Відсутність асиметрії вух;
-
Анатомічно - правильні частини вуха;
-
Наявність всіх анатомічних утворень вушної раковини;
- Відкопиленою вух;
- Асиметрія вушних раковин;
- Деформація завитка і противозавитка;
- Розтягнута або роздвоєна мочка;
- Відсутність частини або всієї вушної раковини;
- Цукровий діабет;
- Інфекційні захворювання;
- Порушення згортання крові;
- Гнійно-запальні захворювання вушної раковини;
- Келоїдні рубці в області вушних раковин;
Підготовка
За 1 тиждень до отопластики необхідно здати аналізи, призначені лікарем
Увечері перед операцією миття голови з шампунем
Пацієнт приходить до клініки, оформляє договір і оплачує операцію
Проводиться фотографування для порівняння результатів
Операція
Операція проводиться під місцевою анестезією
Виконується розріз на задній поверхні вушної раковини
Проводиться резекція виступаючої частини чаші вушної раковини
Формується протівозавіток
Підтягується хвіст завитка і мочка
Накладаються стягують шви
На шкіру накладають косметичний шви
Асептична і компресійна пов'язки
Етапи операції
Пацієнт перебуває в клініці 1-2 години після операції
Компресійна пов'язка носиться 2 тижні не знімаючи, а наступні два тижні надаватися на ніч
Набряклість і синці після пластики вух тримаються один-два тижні
Обмеження фізичних навантажень дві-три тижні
Красива форма вух в давнину вважалася чимось на зразок розпізнавального знака – традиції і поняття краси в різних народів можуть бути кардинально протилежними, проте вуха є невід’ємною частиною гармонійного образу. Цікавим фактом є те, що форма і будова вуха, як і сітківка ока, є унікальним. Безумовно, генетичний матеріал, який передається з покоління в покоління, накладає свій відбиток – визначає базову форму і розмір вух, однак сучасні технології дозволяють добитися ідеальної форми без істотного праці.
Суть і принципи отопластика
Отопластика – це напрямок в естетичній хірургії, що спеціалізується на моделюванні форми вуха. Помилково вважати, що операції такого роду виключно естетичні – безумовно, вони допомагають досягти бажаного досконалості, проте в більшості випадків вони вирішують більш функціональні проблеми, істотно знижують якість життя людини. Наприклад, вроджені деформації або генетичні дефекти можуть істотно впливати на якість звукового сприйняття при абсолютно здоровому слуховому апараті, капловухість – малоприємний візуальний вада, який породжує комплекси і невпевненість.
Базовими показаннями до проведення пластики вух є:
- явна капловухість – найчастіше при сильному ступені, отопластику рекомендують здійснювати в досить ранньому віці, коли період загоєння і відновлення хрящової тканини є мінімальним;
- наявність вроджених дефектів, спровокованих генетичним матеріалом або набутими внаслідок патологічного перебігу вагітності матері – наприклад, згорнутість вушка;
- виражена асиметрія в розташуванні вушних раковин, їх розмір, форму;
- травми, що супроводжуються розривами зовнішньої частини вуха або мочки.
Сучасні технології дозволяють з мінімальною травматичністю усунути більшість відомих медицині дефектів – від неправильного кута розташування щодо потилиці до зміни форми і розміру, через що корекція вух стає все більш популярною і в нашій країні.
Види отопластики вушних раковин
Базова класифікація виділяє два основних види отопластики – естетичну і реконструктивну. Перший тип операцій носить виключно корекційний характер і може бути мотивований як об’єктивними, так і суб’єктивними аргументами (коли форма вух просто не подобається людині) – це найбільш простий варіант, ефективний при незначних патологіях. Реконструктивні операції спрямовані на відновлення певної ділянки, а іноді і повністю всієї вушної раковини. Реставрація може проводитися в кілька етапів і вимагає тривалої підготовки, а також відрізняється більш тривалим і болючим відновним періодом.
Отопластика вух може проводитися хірургічним методом.
Хірургічна пластика вух застосовується як в ході естетичних операцій, так і в ході реставраційних. Кількість різновидів операцій перевищує 2 сотні, проте найбільш ефективними вважаються три базові методики:
- Методика Мустарда – призначена для коригування форми вуха і кута його розташування щодо потилиці, а також для формування протівозавітковой складки. В ході операції видаляється фрагмент шкіри в області за вухом, проводиться шліфування хряща з метою надання йому більш витонченою форми, після чого хрящ фіксується швами відтягувати типу.
- Методика Фурнас використовується в основному при виправленні капловухості і полягає у видаленні невеликого фрагмента шкіри в області за вушної раковиною і «підтягуванні», «притисканні» хряща в новому положенні.
- Методика Етенсторма має на увазі створення множинних мініатюрних надрізів (близько 2 мм) і їх подальшу фіксацію легкими швами з доданням вушній раковині певної форми.
Отопластика в Patlazhan Clinic є однією з найбільш затребуваних і часто проведених операцій. Що стосується вартості, на такі операції, як пластика вух, ціна формується індивідуально в залежності від типу патології і методик проведення операції.