Пластична хірургія
Видалення шрамів і рубців
На жаль, повністю видалити рубець (будь то хірургічний або посттравматичний шрам) неможливо. Однак в більшості випадків рубці піддаються хірургічної корекції, після якої вони стають менш помітними. Як правило, можна зменшити ширину, але майже неможливо вплинути на його довжину. У будь-якому випадку, їх можна зробити менш помітним і більш косметичний. У деяких випадках, вдається перемістити (при переміщенні шкірних клаптів) в область менш помітну оточуючим (області прикриті одягом, білизною). При надлишку м’яких тканин це можливо, але якщо шрам знаходиться, наприклад, на шкірі гомілки, то в силу анатомічних особливостей маскувати його досить проблематично.
Рубці бувають нормо – гіпер – і гипотрофических. Всі вони піддаються успішної хірургічної корекції. Окремо потрібно виділити келоїдні рубці, у осіб, схильних до келоїдних реакцій на травму шкіри. У таких випадках підхід суто індивідуальний і не завжди передбачає хірургічну корекцію. При келоїдних рубцях застосовують складні схеми консервативного лікування, які включають в себе компресійну терапію, терапію кортикостероїдами, застосування силіконових кремів і пластин, підбір індивідуальної терапії, спрямованої на нормалізацію обміну фолієвої кислоти і т.д.
Після опікові дерматогенні контрактури є прямим показанням до видалення або хірургічної пластики рубця. У ряді випадків потрібне довгострокова передопераційнапідготовка при пластиці місцевими тканинами і вільними шкірними клаптями. Імплантація експандерів тощо.
Також, після хірургічної корекції можна застосовувати лазерну шліфовку з метою ще більшого ефекту.
Результати операції:
-
Шрам менш видимий і більш косметичний
-
Камуфльований рубець (помітний оточуючим)
-
Руйнування дерматогенні післяопікових контрактур (повертається рухливість кінцівок, шиї та ін.)
-
Рішення функціональних і естетичних проблем в зонах грубих рубцевих деформацій
- дерматогенні контрактури
- Грубі рубцеві деформації
- Функціональні порушення, викликані рубцевими деформаціями
- естетичні показання
- Важкі соматичні стану
- декомпенсований діабет
- Піогенні захворювання в зоні втручання
- Недостатність мікроциркуляції в передбачуваній зоні втручання
- Неможливість повного закриття дефекту
Підготовка
За 2-3 тижні до операції необхідно здати аналізи, призначені лікарем
Припинити прийом препаратів, що впливають на згортання крові
Проходження проб на медикаментозну сумісність
Консультація анестезіолога (при загальній анестезії)
За два тижні до операції необхідно кинути палити
При схильності до келоідозам допонітельно необхідно пройти дослідження фолатного циклу
Операція
передопераційна розмітка
Місцева або загальна анестезія
Еллипсовидний або складної форми розріз, з переміщенням клаптів
Зіставлення клаптів з їх фіксацією багаторівневим швом
Інтрадермально косметичний шов
Асептична пов'язка, еластичне бинтування
Етапи операції
Пацієнт проводить в клініці від 1 до 3 днів
Щоденні перев'язки в стаціонарі
Обмеження фізичної активності на 14 днів
Шви знімають на 7-14 добу
Носіння силіконових пластин на рубцях через місяць після операції
Шрами, що прикрашають кіногероїв і надають їм брутальність, загадковість, в реальному житті є справжньою проблемою. Ці дефекти не тільки неестетично, а й часто нагадують про неприємні події минулого – перенесені травми і захворюваннях, а також істотно впливають на самооцінку свого володаря. Видалення шрамів і рубців хірургічним шляхом – найбільш швидкий і ефективний спосіб позбавлення від небажаного відмітин, що практикується практично всіма пластичними хірургами, в тому числі і в Patlazhan Clinic.
Причини появи і види шрамів
Глибокі ушкодження шкірного покриву, наслідком якого є утворюються шрами, далеко не завжди є наслідками серйозних травм або перенесених операцій. Рубцювання може відбуватися після невдалого пірсингу, проблем дерматологічного характеру, перенесених інфекційних захворювань.
Механізм утворення шраму запускається тільки при істотному ураженні тканин – в процесі відновлення шкірного покриву утворюється так звана грануляційна тканина, яка при патологічному процесі загоєння рані не світлішає до природного відтінку шкіри, а структура цього фрагмента так і залишається ущільненої.
Найбільш поширеним типом шрамів є фізіологічне рубцювання – з плином часу такі відмітини світлішають, зменшуються в розмірі і практично повністю зникають в процесі трансформації з’єднувального матеріалу в шкірну тканину. Залежно від ступеня пошкодження розрізняють три стадії освіти шраму:
- на першій з них формуються незрілі фібропласти, «затягують» поверхню рани і запобігають кровотеча,
- на другій стадії в сполучної тканини формуються конструкції волокнистого типу, в тому числі, колаген,
- на третій стадії поступово зменшується кількість клітин і шрам починає бліднути і зникати.
Чим швидше буде надана допомога, тим швидшим буде процес освіти і розсмоктування рубця.
Атрофічні шрами найчастіше виникають в області обличчя, шиї, плечей і передпліч – зовні вони виглядають як поглиблення і є наслідками перенесених дерматологічних або інфекційних захворювань, хоча можуть виникати також і при неакуратному видаленні папілом або родимок. Для відновлення рельєфу в таких випадках застосовуються косметологічні філери, наприклад, гіалуронова кислота.
Гіпертрофічні шрами характеризуються горбистої текстурою, явно виступає над поверхнею шкіри, і характеризуються більш насиченим кольором – від усіх відтінків рожевого до насиченого фіолетового. З точки зору естетики, вони є найбільш помітними, крім того, вони можуть також змінювати вихідний рельєф тієї чи іншої області тіла.
Келоїдні рубці – найбільш серйозна і небезпечна різновид шрамів, так як вони з часом збільшуються в розмірах і в підсумку займають набагато більшу в порівнянні з дійсно пошкодженої областю площа, до того ж, такі шрами мають горбистої поверхнею, насиченим кольором і дуже погано піддаються лікуванню і видалення. Поява келоїдних рубців не завжди можна відразу визначити самостійно – спочатку рана, як і завжди, затягується плівкою, місце пошкодження світлішає, проте вже через кілька тижнів шрам починає набухати, на цій ділянці тіла з’являється хворобливість, вже через 4-6 тижнів рубець набуває синюватого відтінку , а його текстура ущільнюється.
Сучасні методики видалення шрамів
Традиційне видалення шрамів на увазі хірургічне відсікання зайвої шкіри і формування більш акуратного шва, що може бути застосовано тільки до гіпертрофічним рубців великої протяжності або площі.
У Patlazhan Clinic використовуються тільки новітні технології з доведеною ефективністю, які допоможуть вам повернути красу і впевненість в собі, а солідний досвід як самого Геннадія Ігоровича, так і його колег стане вашою моральною опорою.